BluEarth-XT AE61

30. Marca, 2021

Aj napriek vysokému ťažisku bezpečné a svižné na cestách: spoločnosť YOKOHAMA prináša na trh pneumatiky BluEarth-XT AE61 pre vozidlá SUV

Vozidlá SUV sa už dávno emancipovali zo základne svojich terénnych vozidiel a dokazujú extrémnu schopnosť prispôsobenia. Ako prirodzený životný priestor získali diaľnice, poľné cesty a centrá miest. S ohľadom na priazeň kupujúcich konkurujú sedanom, kombi, dodávkam, mestským Cityflitzer a dokonca aj športovým automobilom. Jedna konštrukčná nevýhoda avšak zostáva: vysoké ťažisko. YOKOHAMA prináša v roku 2021 na trh letnú pneumatiku BluEarth-XT AE61, ktorá dokazuje svoje silné stránky práve v „problémových zónach vozidiel SUV“. Extrémne tvrdé naprojektované rameno pneumatiky zabezpečuje vyššiu stabilitu vozidla a presnosť riadenia v prípade vysokých vozidiel. Špeciálny dizajn profilu s extrémne tvrdými pozdĺžnymi drážkami a optimalizovanými kontaktnými blokmi zároveň znižuje často nerovnomerné opotrebovanie typické pre túto triedu.

Predaj pneumatiky BluEarth-XT AE61 začal v Nemecku a Rakúsku predbežne s 20 rozmermi. Šírkové spektrum sa pohybuje pritom od rozmerov 205/60 R16 po 235/50 R18. Podstatné pre väčšie vozidlá SUV: index nosnosti dosahuje hodnotu až 108, čo odpovedá riadnym 1 000 kg na pneumatiku. Všetky rozmery s priemerom menším ako 60 majú ochranu ráfika. Obzvlášť dôležité pre silnejšie motorizované vozidlá: schválenia rýchlosti siahajú od H (210 km/h) cez V (240 km/h) po W (270 km/h). Aj pri vysokej rýchlosti tri obzvlášť tuhé drážky zabezpečujú vynikajúcu stabilitu v priamom smere jazdy.

Všetci vodiči sa môžu tešiť z pocitu precíznej ovládateľnosti pneumatiky BluEarth-XT AE61. K tomu prispieva aj asymetrické dimenzovanie pneumatiky, ktoré umožňuje rozličné funkčné oblasti pre vnútornú a vonkajšiu stranu. Okrem optimalizovaných odtokových drážok má inovatívna technológia výroby zlievaním A.R.T. (Advanced Reaction Technology) pozitívny účinok. Táto technológia zabezpečuje značne dokonalejšiu molekulárnu štruktúru medzi kremičitanom a použitými polymérmi. Výsledkom sú výhody v prípade priľnavosti na mokrej vozovke a valivého odporu. Napokon nová pneumatika pre vozidlá SUV je členom ekologickej série BluEarth spoločnosti YOKOHAMA. Pasažieri a rovnakým spôsobom aj okolie profitujú zo špeciálneho hlukového komfortu AE61. Realizuje sa pomocou najnovšej technológie simulácie. Týmto spôsobom päť alternujúcich profilov pneumatík zabraňuje ovplyvňovaniu určitých frekvencií.