Spoločnosť YOKOHAMA sa pripravuje na chladné ročné obdobie na pneumatikách

23. Augusta 2021

BluEarth*Winter V906, teraz aj pre SUV a v 49 rozmeroch

Od konca minulého roka je pneumatika BluEarth*Winter V906 novou hviezdou v programe zimných pneumatík spoločnosti YOKOHAMA. V porovnaní s jej predchodcom V905 dokázali dizajnéri dosiahnuť ďalšiu optimalizáciu hneď v dvoch ústredných kategóriách: výkon na snehu a priľnavosť na mokrej vozovke. Hoci sa pneumatika pôvodne uvádzala na trh v štyroch rozmeroch, v prichádzajúcej zimnej sezóne sa v katalógu nachádza fantastických 49 rozmerov. Spektrum siaha pritom od rozmerov 185/65R15 88T po špeciálny formát pre SUV 295/40R21 111V. Aj to je dôležitá novinka pri pneumatike BluEarth*Winter V906: spoločnosť YOKOHAMA má pre tento celosvetovo populárny typ vozidla teraz v ponuke osem špeciálnych formátov. Pre vodičov, ktorí sa v zime spoliehajú na atraktívne kolesá z ľahkej zliatiny, je obzvlášť zaujímavých 19 rozmerov s ochranným pásom ráfika RPB (Rim Protection Bar). To je ale len jedna z mnohých vlastností, ktorými spoločnosť YOKOHAMA vybavila špičkovú sériu zimných pneumatík.

Profil behúňa všetkých pneumatík BluEarth*Winter V906 vyzdvihuje dôrazne harmonické rozloženie blokov, žliabkov a lamiel. To samo o sebe dokázalo zlepšiť kontaktnú plochu s vozovkou približne o desať percent v porovnaní s jej predchodcom. Okrem toho je zreteľne lepšia priľnavosť na mokrej vozovke a na snehu. Špeciálne 3D lamely zabezpečujú význačný účinok hrán na snehu a ľade. Keďže sa v širokej prednej časti tiahnu cez bloky, zaisťujú celkovo viac kontaktu s povrchom. Ďalším zaujímavým bodom je extrémne tvrdé dimenzovanie konštrukcie. Bezšvová nylonová ochrana hrán, kostra plášťa zosilnená polyesterom a dva mimoriadne pevné oceľové kordy našli svoje využitie. 

Avšak nový model V906 nemusí sám spochybňovať zimu. Podporu získa od svojich osvedčených „kolegov“, modelov V905 a V903, ktoré môžu medzitým získavať body s rozsiahlym spektrom rozmerov. Naproti tomu je všestranný model BluEarth-4S AW21 ako celoročná pneumatika alternatívou pre všetky ročné obdobia. Pre ľahký terén odporúčame model GEOLANDAR A/T G015, ktorý vládne letu ako aj zime a je označený symbolom snehovej vločky.